Karta czy gotówka na wakacje? – Część I

kantor online

Jak podaje Narodowy Bank Polski, w Polsce, na koniec I kwartału 2021 r. znajdowało się w użyciu 44,115 mln kart płatniczych. Jest to wzrost o 1% w stosunku do poprzedniego roku, czyli dokładnie o 441 tys. kart więcej. Na co dzień płynnie posługujemy się kartą, a większość z nas odzwyczaiła się już od płacenia gotówką. Jednak wybierając się na wakacje stajemy przed wyborem: lepiej zabrać ze sobą plastik czy banknoty?

Zabranie w podróż karty płatniczej wydaje się być rozwiązaniem niemal idealnym. Nie trzeba szukać kantorów wymiany walut ani banków czy bankomatów. Jeśli dodatkowo jest to karta do naszego konta walutowego, to tym bardziej, bo nie ponosimy dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem. Jeśli nie posiadamy takiego rachunku, to za każdą transakcję bank doliczy sobie koszty rozliczania się w innej walucie. Trzeba mieć to na uwadze.

Karta płatnicza to zarówno oszczędność czasu i pieniędzy. Można ją zapłacić niemal wszędzie: w restauracjach, hotelach, sklepach. Minimalizuje także ryzyko kradzieży. Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć, ale w razie zgubienia karty wystarczy skontaktować się z bankiem i zablokować możliwość wykonywania transakcji. Proste i wygodne.

Czytaj dalej: https://ekantor-walut.pl/karta-czy-gotowka-na-wakacje-czesc-ii/