Jak nie przepłacać przy zakupach za granicą?

Prawdziwym hitem wśród Polaków staje się zamawianie zakupów za granicą, jedną (Amazon) lub drugą (AliExpress). Niezależnie od tego, po których stronach buszujemy, problem jest zawsze ten sam – oferowane produkty są wprawdzie przepiękne, ale trzeba za nie zapłacić. Rzadko jest możliwość opłacenia zamówienia w złotówkach. Najczęściej Polakom każe się płacić w euro lub (rzadziej) w dolarach. O ile opłata w dolarach w sumie jest tańsza z uwagi na niski kurs dolara, o tyle euro czasami może porządnie trzepnąć po naszych kieszeniach, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że każdy bank ma swój kurs…

 

Internetowy kantor wymiany walut pomocny przy zakupach

 

Rodzi się zatem pytanie – czy da się tego uniknąć i oszczędzić na przewalutowaniu? Jakie są najlepsze metody na to? Czasami opłaca się bardziej płacić kartą niż wykonywać przelew, ale są też inne metody… Jedną z ciekawszych jest zwyczajnie posiadanie konta walutowego i znalezienie dowolnego e-kantoru. Kantor online może zaoferować korzystne kursy wymiany walut i błyskawicznie przetransferuje pieniądze z konta w złotówkach na konto w dolarach lub eurocentach.

 

Bezpieczne zakupy za granicą

 

W ten sposób przy opłacaniu zakupów zawsze będziesz wiedział, ile płacisz – ponieważ będziesz mógł zapłacić w walucie przyjmowanej przez sklep. Regularne przelewy na konto walutowe sprawią także, że będziesz miał finanse pod kontrolą i nie zdarzy Ci się zrobić zbyt dużych zakupów, których możesz później pożałować.