Bezpieczeństwo w Internecie

Dużo się mówi o hackerach, którzy czyhają na bezpieczeństwo przeciętnych Internautów, włamując się na różne strony. Niewielu jednak wie, że groźba włamań dotyczy również transakcji finansowych – a konkretniej, przechwycenia danych karty, którą płacimy, w momencie dokonywania przez nas opłaty za jakiś zakup. Może to nastąpić na różne sposoby, jednak nigdy nie wróży to przyjemnych sytuacji. Jak zapobiec hackowaniu? Oprócz tradycyjnych sposobów na utrzymanie bezpieczeństwa w Internecie, warto zauważyć, że dużo problemów wynika z dokonywania zakupów za granicą. Jeśli płacisz przez PayPal, Twoje dane są bezpieczne, jednak jeśli finalizujesz transakcję bezpośrednio kartą, istnieje możliwość, że jej dane mogą zostać przechwycone. Jak temu zapobiec?

 

Internetowy kantor wymiany walut zawsze bezpieczny

 

Jedną z metod jest bezpieczna wymiana waluty, którą proponuje każdy kantor online. Wystarczy wpisać frazę w Google, aby otrzymać mnóstwo wyników w temacie. Założenie osobnego konta walutowego i wymiana waluty przez kantor nie tylko pozwoli na łatwiejsze zarządzanie domowym budżetem, ale przede wszystkim ograniczy niebezpieczeństwa wynikające z internetowych włamań na konta.

 

Dlaczego e-kantor?

 

Nawet jeśli ktoś włamie się na Twoje konto walutowe, bank i tak zwróci Ci to, co straciłaś, a to konto będzie oddzielnie od Twojego zwykłego, zatem Twoje podstawowe finanse nie będą narażone na niebezpieczeństwo – chyba że oba konta masz w jednym banku, co jest stanowczo odradzane.